Тема: життя і творчий шлях Василя Стефаника.

Мета: ознайомитись і дослідити  життєвий і творчий шлях Василя Стефаника, проаналізувати новаторство письменника.

Василь СТЕФАНИК

(1871—1936)

Василя Стефаника не можна читати, аби вбити час, аби приємно наладнувати себе до сну, аби захопити себе на якусь хвилину. Василя Стефаника бере у руки той, хто запалений бажанням пізнати світ, людину, її історію, передісторію, таємницю її душі, її радості, муки, горіння, біль, жах і торжество.

Валерій Шевчук, письменник

Василь Семенович Стефаник – видатний український письменник, визнаний майстер експресіоністичної новели, активний громадський діяч та політик. На рубежі XIX –XX ст. українська мала проза стала явищем європейського масштабу. Плеяда талановитих новелистів – Коцюбинський, Стефаник, Кобилянська, Черемшина, Винниченко – стрімко розширювало естетичні обрії українського мистейтва, пропонувала нові стильові напрямки. В цьому контексті, цілком закономірним є те, що тогочасні критики зустріли творчість Василя Стефаника як явище значне і цілком новаторське. Провідною темою у творчості письменника є гострі соціальні проблеми еміграції, єдності селянина із рідною землею, одинокої старості.

Ознайомтесь із біографією  Василя Стефаника за посиланням:

Ознайомтесь із відеоматеріалами:

Опрацюйте подані матеріали, дійте відповіді на такі запитання:

• Що ви дізналися про дитинство В. Стефаника? Яким було навчання майбутнього письменника? Чому в дорослому віці він написав, що школа йому „строїла душу”?
  • У чому виявляється новаторський талант письменника?
  • Внесок Василя Стефаника у розвиток української літературної писемності.
  • Прокоментуйте епіграф або одну з цитат (на ваш вибір) про В. Стефаника, наведених у тексті біографії.

Домашнє завдання

У зручній для вас формі (тексту, плану, таблиці, схеми) запишіть у зошиті відомості про життя письменника.