14.04.

Тема: Текст. Типи текстів.

Типи текстів: розповідь, опис, міркування Урок української мови у 3В  класі. Вчитель-дефектолог Філоненко О.П.

Презинтація року.( опрацьовувати кожен слайд, міркувати)

Актуалізація знань:

СЛАЙД № 1

Повторимо Кожна частина пишеться з абзацу Зачин називає тему висловлювання Що? Де? Коли?

Основна частина розкриває думку, намічену в зачині Як? Чому? Хто? Що? Кінцівка завершує текст, підводить до висновку Що з того? Для чого?

СЛАЙД № 2

Перебудуйте, запишіть текст, доберіть заголовок Хвиля накрила її і ледве не потопила. Мурашка спустилася до струмка напитись. Вона побачила, що мурашка тоне і кинула їй гілку. Голубка несла гілку. Мурашка сіла на гілку і врятувалася.

СЛАЙД № 3

Текст 1  Ромашка росте у полі. Дівчата полюбляють плести віночки з ромашок. Ромашка символізує доброту, ніжність. Це текст-розповідь - Про що дізналися?

СЛАЙД № 4

Ромашка – трав’яниста рослина. Рівна, висока, з яскраво-жовтою голівкою, в білих прозорих пелюстках. - Який зовнішній вигляд квітки? Це текст-опис  Текст 2

СЛАЙД № 5

Текст 3  Ромашка – корисна лікарська рослина. Вона лікує людину від застуди. Ромашка відмінний заспокійливий засіб, корисний для здорового сну і відпочинку. Чашка чаю з ромашки на ніч заспокоїть нерви, зніме напругу, прискорить засипання. - Яку користь приносить ромашка? Це текст-міркування. У тексті пояснюється, чому саме ромашка – лікарська рослина

СЛАЙД № 6

Типи текстів: Текст-розповідь. Розказуємо про якісь події Що сталося? Що відбулося? Текст-опис Яким є предмет чи особа Який? Текст-міркування Щось доводиться або заперечується Чому? Твердження Доведення Висновок.

СЛАЙД № 7

Підсумок уроку Що таке текст? З яких частин складається текст? Які типи текстів існують?

СЛАЙД № 8

Молодці!

Домашня робота: підручник ст.96 впр.176 (усно)

ЛІТЕРАТУРНЕ ЧИТАННЯ

Тема: ВЕЛИКДЕНЬ – ВЕЛИКИЙ день.

Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила.Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно.З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом. Як і Різдво, Великдень — родинне свято, на нього збиралася вся родина. За традицією, розпочинаючи урочистий сніданок, господар обрізав зі свяченої паски скибочки з трьох боків, приказуючи:

— Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий!

До свята готуються заздалегідь — печуть паски, роблять крашанки й писанки. Жовті, червоні, жовтогарячі кружальця, багатокутні зірки на писанці — зображення Сонця. Хвилі означають воду. Ще зображують листя — дубове або вишневе. Малюють півників, козликів, пташок, рибок, метеликів, бджілок.

Прочитайте чистомовку:

День – день – день - Великдень

То –то – то – весняне свято

Ють – ють – ють – усі радіють

Домашня робота: вивчити вірш.

ВЕЛИКДЕНЬ

Великдень, Великдень,

Весняне свято

Радіють і діти,

І мама, і тато.

МАТЕМАТИКА

Тема: Додавання і віднімання в межах 20. Годинник.(повторення)

Актуалізація опорних знань:

Математичний диктант:

Записати наступне число для числа 15;

Записати попереднє число для числа 17;

Записати «сусідів» числа 18;

Записати числа, які складаються з 1 десятка і 6 одиниць;

з 1 десятка і 9 одиниць;

Робота з підручником(прохання наголошувати на сторінці, а діти самі шукають(ст. 69 – 6 і 9 повторювати декілька раз)) :ст69 №3(1,2) в зошиті.

Котру годину показує кожний із цих годинників?

Покажи мені, будь ласка, п′яту годину.

Постав стрілки так,  щоб годинник показував:   Першу годину ;  сьому годину; четверту годину

Домашня робота:Запиши котру годину покаже кожний годинник через  годину?

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Тема:   Малювання великодньої писанки

Яке велике свято ми завжди святкуємо навесні?

Великдень.

Свято Великодня.

А чи знаєте ви, що це за свято?

Це християнське свято.

Це свято яке святкує моя сім’я.

Як це свято відзначає ваша родина?

Мами та бабусі печуть паски та фарбують або розписують яйця.

Писанка — мистецько розписані або орнаментовані пташині яйця. Геометричні символи  символи, в яких використовуються зображення будь-яких геометричних фігур.

Солярні символи (космічні) — символи, які передають зображення сонця, місяця, зірок.

Рослинні символи — символічні зображення різних рослин.

Тваринні символи — символи з зображеннями тварин.