Побутові прилади.

Сучасні люди оточені електронною технікою і вдома, і на роботі. Телевізор, холодильник, комп'ютер, кондиціонер, – ці речі є незамінними у житті, але вони впливають на наше здоров'я.

Побутові прилади випромінюють електромагнітні поля, які негативно впливають на центральну нервову систему, серцево-судинну, репродуктивну, інформує Ukrhealth. Деякі вчені переконані, що вони можуть викликати рак.

Холодильник

Цей прилад із системою No frost вважається найбільш небезпечним, оскільки від нього виходять електромагнітні випромінювання в радіусі до 1,5 метрів. І стіни цьому випромінюванню не перешкода.

Корпус СВЧ-печі надійно захищає від електромагнітного випромінювання, якщо він не пошкоджений. Проте не варто наближатися до неї, коли вона включена, на відстань менше, ніж 1,5 метри.

Пральна машина

Пральна машина така ж небезпечна, як холодильник. Вона також негативно впливає, коли людина знаходиться поруч приладу.

https://24tv.ua/health/yaki_pobutovi_priladi_nebezpechni_dlya_zdorovya_nespodivaniy_perelik_n956932 

Електрична піч

Цей прилад впливає на організм тоді, коли людина перебуває менш, ніж за 30 сантиметрів. Шкідливо також притискатися до печі.

Телевізор

Більше шкоди нанесе телевізор старіших моделей. Негативно він вплине на очі, якщо пристрій розмістити за менш, ніж 1,5 метри від людини. Варто зазначити, що несучі стіни не захищають від електромагнітного імпульсу.

Комп’ютер
Небезпека комп’ютера у тому, що він є одним з найсильніших випромінювачів магнітного поля, тому що має два джерела випромінювання: монітор і системний блок.

Єкономне користування світлом

1. Використання енергозберігаючих ламп

Одним із способів економити світло є проста заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі. І хоча вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, але служать вони набагато довше. За рахунок того, що дані лампочки практично не нагріваються, витрачена енергія йде тільки на освітлення. У середньому, термін їх служби сягає трьох років.

2. При користуванні будь-якою побутовою технікою дотримуйтесь інструкції до неї

Наприклад, якщо поставити холодильник поряд з плитою або опалювальною системою, витрати електроенергії зростуть у кілька разів, оскільки приладу доведеться працювати в посиленому режимі для підтримки необхідної температури. Те ж саме стосується і моментів, коли ви ставите в холодильник гарячу їжу. Крім того, не забувайте його вчасно розморожувати, оскільки через наявність криги на стінках морозильної камери споживання електроенергії зростає на 15-20%.

3. Йдучи з приміщення, гасіть світло

Мабуть, це правило є найпростішим способом економити електроенергію. Якщо ви забудькуваті, напишіть записку з нагадуванням і прикрипіть її біля вхідних дверей. Ця порада є однією з найефективніших.

4. Протирайте лампочки

Замислюючись над тим, як економити електрику в квартирі, мало хто згадує про необхідність протирати лампочки. Небагато хто прислухається до цієї поради, адже набагато простіше замінити потьмянілу лампу більш потужною. Варто знати, що пил може "з'їдати" до 20% світла від лампи. Крім того, не варто забувати і про плафони.

5. Зробіть у будинку косметичний ремонт

Невеликий косметичний ремонт так само допоможе заощадити на електриці. Для цього вам буде потрібно всього лише поклеїти світлі шпалери і пофарбувати стелю в білий колір. Світлі стіни здатні повертати до вісімдесяти відсотків променів. Чим темніші шпалери, тим меншою буде світловіддача, наприклад чорний колір віддає лише дев'ять відсотків світла.

6. Використовуйте тепловідображуючі екрани

Дуже багато електроенергії поглинають обігрівальні прилади, що використовуються в осінньо-зимовий період. Скоротити їх використання допоможуть тепловідображуючі екрани з фольги або пінофола, встановлені за обігрівачами. Це допоможе підвищити температуру в кімнаті на 2-3 градуси.

7. Утепліть кімнату

Крім усього перерахованого вище, можна економити енергію, вживши прості заходи з утеплення приміщення. По-перше, утепліть вікна, затуливши всі щілини або поміняйте дерев'яні склопакети на більш якісні пластикові. Через вікна може втрачатися до 50% тепла. По-друге, повісьте на вікна теплі щільні нічні фіранки. По-третє, утепліть вхідні двері і лоджію, а так само підлогу в приміщенні.

8. Купуйте побутові прилади класу "А"

Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. Причому різниця іноді може становити до п'ятдесяти відсотків. Крім того, існують прилади класу А + і А + +. Відповідно, їх енергозберігаючі здібності ще вище.

9. Заміна старої проводки

Іноді підвищене споживання електрики виникає через застарілу електропроводку. У цьому випадку досить замінити її, отримавши не тільки можливість заощадити, а й підвищивши пожежну безпеку приміщення.

10. Не залишайте електроприлади в режимі "очікування"

Телевізори, комп'ютери, музичні центри активно експлуатуються лише по кілька годин на добу. В інший час вони знаходяться в режимі очікування, поглинаючи при цьому електроенергію. Так само дуже часто люди думають про те, що вимкнувши прилад основний кнопкою, припиняється і споживання ним електрики. Насправді це не завжди так, і тому більш ефективним рішенням буде вимкнення приладу з мережі.

Прилади для економії електроенергії

З розвитком сучасних технологій з'явилися прилади, які допомагають значно заощадити електроенергію. До них належать різні дистанційні та автоматичні вимикачі, реле, трансформатори і багато іншого. Такі чудеса техніки були створені спеціально з метою зниження комунальних платежів. Завдяки цим приладам економія електроенергії зростає в 8-10 разів.

Їх робота полягає у можливості запрограмувати відключення світла на певний час. Зазвичай таймер має обмеження від десяти секунд до десяти хвилин. Крім того, подібні прилади дуже часто оснащуються мікрофонами, а їх включення відбувається від певного звуку. Так само можливе встановлення сутінкових вимикачів, що реагують на настання темряви.

https://www.youtube.com/watch?v=txHtAtg6ZRE