Урок з Української літератури (16.03.20)

Тема: Андрій Самійлович Малишко «Вчителька» - пісня

Самим головним у творчості поета Андрія Малишка була любов до матері, свого роду, України. В сталінські часи, коли, навіть слово «Україна» звучало, як заклик непокори народу політиці тирана, А. Малишко пише поему «Україна». Епіграфом до неї були слова поета:  «Україно моя!

Мені в світі нічого не треба,

Тільки б голос твій чути

І ніжність твою берегти!»

Пісенні вірші А. Малишка «Пісня про рушник», «Рідна мати моя», «Ранки солов’їні», «Стежина», «Білі каштани», «Вчителька» стали народними піснями.

З другої половини  ХХ ст. і  по цей день пісня А. Малишка «Вчителька» звучить з вуст учнів, їх батьків, людей поважного віку.

Домашнє завдання:

Вивчити напам’ять вірш «Вчителька»

На головну Обрати клас