Для роботи з шкірою нам знадобляться такі предмети :

Добре наточені ножиці будь – якого розміру , (краще всього із заокругленими кінцями) та маленькі манікюрні ножиці .

Шило(гостре і тупе) .

Пінцет (для держання дрібних елементів виробу над полум’ям свічки).

Клей ПВА , «Марс» , «Момент» або будь – який інший призначений для шкіри .

Натуральна шкіра (старе взуття , рукавички , сумки , старий шкіряний одяг , пояси та різні обрізки) .

Натуральне хутро .

Дерев’яне , керамічне , пластмасове намисто , бісер , камінчики , каштани , горішки та інші прикраси.

Застібки для пояса , кольє , шпильки для брошок , дужки для сережок .

Для виготовлення панно знадобляться : рамки (дерев’яні , пластмасові , пластикові ) , міцний картон для основи (фанера) , тканина для оздоблення основи панно .

Правила безпеки праці під час виготовлення виробів із шкіри

Працювати в робочому одязі , волосся сховати під косинку .

Голки , шпильки – зберігати в голничку .

Шило в ковпачку .

Ножиці повинні стояти з правої сторони від працюючого .

Санітарно – гігієнічні вимоги під час роботи з шкірою .

Працювати треба сидячи на стільці із спинкою . Сидіти прямо не сутулячись .

Освітлення має бути хорошим , бажано природнім . Під час роботи правою рукою , світло повинно падати зліва на робоче місце , при роботі лівою рукою – справа .

Через кожну годину роботи необхідно робити відпочинок для очей на 5...10 хв .

Провітрювати приміщення .

По закінченню роботи вимити руки . Прибрати робоче місце.

Щоб було зручно працювати потрібно правильно
організувати своє робоче місце .
Організація робочого місця
Розстеліть на столі великий листок паперу (газету) і розкладіть на ньому : в правому верхньому вуглі інструменти , в лівому верхньому вуглі матеріали . Між ними зразок або ескіз вашого майбутнього виробу .Тоді перед вами буде вільний простір для роботи .
Потрібно пам’ятати , що шпильки , булавки потрібно зберігати в спеціальних подушечках , а ножиці в не робочому стані повинні бути з зімкнутими лезами . Ножиці , пінцет , ніж , шило можуть стояти в стакані з важким дном.

Камінці , намистинки , бісер - зручно зберігати в різних баночках , коробочках , так як і невеликі обрізки шкіри . Що стосується великих шкіряних шматків , після роботи їх можна змотати в рулон і зв’язати .