УКРАЇНСЬКА МОВА

Який позавчора?

Який буде післязавтра?

Яка зараз пора року?

Сонечко посміхається нам і надихає на роботу.  Тож за діло! Пригадаємо, що у нас зараз весна. Весною природа оживає, все навкруги розквітає. Покладіть голівки на руки, закрийте очі і спробуйте перенестись думками вперед. Уявіть, що ласкаво світить весняне сонечко, дзвінко співають пташки, дзюрчать веселі струмочки та спробуйте уявити це.

У лісі всміхається кожна сосна:

Нарешті відлига, нарешті весна!

Нам сонечко світить і лагідно гріє,

Ніхто крім весни так радіти не вміє,

І проліски сині дзвенять під ногами:

"Співайте, будь ласка, весняночку з нами.

Сьогодні на уроці ми з вами будемо вчитися переказувати текст. Давайте пригадаємо, що ми знаємо про текст(що таке текст, будова тексту, типи тексту).

А зараз прочитайте уважно текст за допомогою дорослих.

Весною ми пішли до лісу. Зійшло сонце, подихнув легенький вітерець. Всі дерева в лісі заспівали. Кожне співало свою пісню.

Береза співала ніжну пісню. Хотілось підійти до білокорої красуні й обійняти її. Дуб співав мужню пісню. Ми слухали її, і  нам  хотілося бути сильними, відважними. Верба  над ставком співала задумливу пісню. Вона нагадувала про осінь. Горобина співала тривожну пісню. До нас прилинула думка про темну ніч і бурхливу грозу.

Ось такі пісні ми почули в лісі.

Визначте тип тексту розповідь, опис,  роздум (розповідь)

Визначте в тексті де зачин, де основна частина, де кінцівка.

Читайте  іще раз текст і дайте відповіді на запитання:

В яку пору року відбулася мандрівка? Чому заспівали дерева?

Чому у берези ніжна пісня? ( струнка, кора в неї гладенька, сережки тоненькі, мов у дівчини).

Яку пісню співав дуб? Чому його пісня була мужньою? ( він старий, міцний, багато бачив і чув за своє життя, ніщо його не зломило, вартовий лісу).

Яку пісню проспівала верба? Як називають вербу в народі? ( плакуча, задумлива, сумовита).

Де найчастіше росте верба? (над водою). Про що вона співає?

Чому горобина співала тривожну пісню?

Учні іще раз читають текст і переказують за допомогою дорослих.

Домашня робота: до даного тексту придумати заголовок.

МАТЕМАТИКА

Тема: Розв’язування прикладів і задач в межах 20. Дні тижня.

Актуалізація знань:

Підручник ст.70 № 6(3,4)  в зошит

Перевірте, чи вірно розв’язані приклади (усно)

9+3=12                      12-2=10                 10+5=15

10+10=1                   1-1=1                      6-6=0