Протидія булінгу

В школі з 27.09 по 01.10.2021р. проведено Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу.

Всі заплановані заходи з учнями 1 – 12 класів та дітьми дошкільної групи у рамках Тижня пройшли організовано, а саме:

1. Виставка методичної та науково-популярної літератури «Стоп! Булінг».

2. Година спілкування «Стоп насильству», «Я і мої друзі», «Світ без насильства», «Небезпека в інтернеті», «Життя без насильства». Дошк.гр.

3. Тренінг «Стоп булінг», «Булінг у дитячому середовищі».

4. Тематичні батьківські онлайн – зустрічі з питань запобігання булінгу серед дітей на тему: «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

5. Зустрічі з шкільним лікарем, працівниками правоохоронних органів, органів опіки та піклування з питань попередження і протидії булінгу в школі.

6. Рольова гра «Як уникнути насильства».

7. Круглий стіл «Поговоримо про булінг і кібербулінг» тощо.

Головною метою заходів було навчання дітей безпечній взаємодії у освітньому процесі, попередження та протидія цькуванню, правильне вирішення конфліктів, формування у дітей нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки.

Пам'ятка для жертви булінгу

1. Не протиставляй себе колективу. Намагайся бути доброзичливою людиною, навіть із агресивно налаштованими до тебе членами колективу.
  2. Не принижуй інших: не обзивайся, не погрожуй.
  3. Захищайся: твердо, не переходячи в атаку, не дозволяй принижувати себе, показуй, що можеш постояти за себе.
  4. Наберись терпіння: те, що відбулося, не триватиме довго.
  5. Розбирайся у причинах, але не займайся самоїдством, самознищенням, не звинувачуй себе ні в чому.
  6. Говори впевнено, але тактовно, коли розмовляєш із булером, стій прямо, поводься спокійно, не бійся, не кричи та тим більше не вступай в бійку.
  7. Кажи «НІ» і не почувай себе винним.
  8. Шукай підтримки у працівників школи, друзів, батьків. Вони допоможуть тобі вистояти.
  9. Не мовчи! Розповідай про знущання та насильство над собою. Це допоможе швидше припинити протиправні дії.
  10. Звертайся до компетентних органів, що мають захищати твої права, отримуй інформацію щодо власного захисту.

Posted in Інформація on Oct 04, 2021